Spring naar content
Blog: wij zijn Tactus

Sporten en smoothies: de gezonde leefstijl challenge

16 april 2025

Wat een dag! Alles was geregeld voor onze gezonde leefstijl challenge. Een dag vol gezonde keuzes, beweging en bewustwording. Samen met het jongerenwerk waren we er helemaal klaar voor. Maar op de dag zelf liep het helaas niet zo soepel, er was geen stroom op de locatie. Geen licht, geen smoothies, en vooral: paniek. Over een half uur zouden de jongeren al binnenkomen!

Gelukkig bleef het jongerenwerk kalm en flexibel. Er werd druk rond gebeld en gezocht naar een andere ruimte. En ja hoor, een locatie in de buurt dacht met ons mee en gaf aan dat we daar wel gebruik van konden maken. Dus hup met al onze spullen daarheen. De jongeren werden opgevangen op de oorspronkelijke locatie en doorverwezen naar de nieuwe plek.

Gezonde combinaties

Op de plek hebben we een gezonde lunch voor ze klaargezet, al moesten ze die grotendeels zelf samenstellen. Op tafel lagen allerlei ingrediënten, van volkorenbrood tot groentewraps en crackers. Daarnaast allerlei soorten beleg en verse groenten en fruit. Met de menukaartjes gaven we inspiratie voor gezonde combinaties. De smoothies? Die mochten ze ook zelf maken. Zo zijn ze bewust bezig en leren ze over gezonde variaties.

In de sportzaal begonnen we met de cirkel van herkenning: een gesprek over gezondheid, beweging, voeding en gebruik

In het begin was er wat aarzeling. De jongeren keken elkaar aan en wachtten af. Maar toen wij onze eigen lunch begonnen te maken, volgden ze al snel. Iedereen was uiteindelijk lekker aan het eten. Na de lunch vertrokken we naar de sportzaal. Daar begonnen we met de ‘cirkel van herkenning’, een gesprek over gezondheid, beweging, voeding en gebruik (zoals middelen en gamen).

Tijd voor beweging

Toen het eten goed gezakt was, was het tijd voor beweging. Er waren twee groepen. De ene groep stortte zich vol energie op bubbelvoetbal, en toen ze dat zat waren gingen ze over naar gewoon voetbal. De andere groep kreeg een afro-dance training. Wat een enthousiasme! Iedereen deed actief mee en ze vonden het allemaal leuk.

Wat was het een geslaagde dag! Trots op de jongeren die zo enthousiast deel hebben genomen.
Trots op het team dat ondanks de tegenslagen alles soepel wist te laten verlopen. En vooral: trots op de positieve energie die deze dag bracht!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Gerelateerd

  • Blog: wij zijn Tactus
Wat een dag! Alles was geregeld voor onze gezonde leefstijl challenge. Een dag vol gezonde keuzes, beweging en bewustwording. Samen met het jongerenwerk waren we er helemaal klaar voor. Maar op de dag zelf liep het helaas niet zo soepel,…
  • Tactus in Beeld
Veel mensen denken dat een terugval betekent dat een behandeling niet gelukt is. Maar volgens collega Nicole Kennedy, Hoofdbehandeling Forensisch bij Tactus, is dat een grote misvatting.
  • Tactus in Beeld
Wat maakt ons TOPGGz Centrum Verslaving & LVB zo bijzonder? We spraken met Marion en Saskia, boegbeelden van deze specialistische zorg.