Spring naar content
Algemene informatie

Tactus draagt bij aan het Ontwikkelprogramma Complexe Zorg

19 februari 2025

Het Centrum Verslaving & LVB van Tactus zet haar kennis en expertise in voor het Ontwikkelprogramma Complexe Zorg, een initiatief om de zorg voor mensen met een intensieve zorgvraag en onbegrepen gedrag (VG6 en VG7 zorgprofiel) te verbeteren. Tactus collega’s Joanneke van der Nagel (psychiater) en Marion Kiewik (orthopedagoog-generalist) zijn als inhoudsdeskundigen betrokken en dragen bij aan de ontwikkeling van effectieve zorgstrategieën, met speciale aandacht voor verslaving en complexe problematiek.

Wat is het Ontwikkelprogramma Complexe Zorg?

Dit programma is onderdeel van de Toekomstagenda zorg en ondersteuning voor mensen met een beperking, waarmee het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport deze zorg toekomstbestendig wil maken.

De afgelopen jaren is er veel in gang gezet voor mensen met een intensieve zorgvraag, maar passende zorg blijft een uitdaging. De doelgroep groeit, de complexiteit neemt toe en de druk op zorgprofessionals wordt steeds groter.

Het Ontwikkelprogramma Complexe Zorg helpt zorgaanbieders om, met begeleiding en ondersteuning, duurzame verbeteringen door te voeren in hun werkwijze en organisatiecontext. Het doel is nog beter aan te sluiten bij de behoeften van cliënten en persoonsgerichte zorg te versterken.

Samenwerking

Het programma is een initiatief van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en wordt uitgevoerd in samenwerking met Institute for Positive Health, CAOP, Deloitte, CCE en Tactus.

Meer informatie?

Lees meer over het programma op de website: Home | Ontwikkelprogramma complexe zorg

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Gerelateerd

  • Blog: wij zijn Tactus
Wat een dag! Alles was geregeld voor onze gezonde leefstijl challenge. Een dag vol gezonde keuzes, beweging en bewustwording. Samen met het jongerenwerk waren we er helemaal klaar voor. Maar op de dag zelf liep het helaas niet zo soepel,…
  • Tactus in Beeld
Veel mensen denken dat een terugval betekent dat een behandeling niet gelukt is. Maar volgens collega Nicole Kennedy, Hoofdbehandeling Forensisch bij Tactus, is dat een grote misvatting.
  • Tactus in Beeld
Wat maakt ons TOPGGz Centrum Verslaving & LVB zo bijzonder? We spraken met Marion en Saskia, boegbeelden van deze specialistische zorg.